Konkurs o dwa stypendia naukowe dla doktorantów w Zakładzie Biochemii Roślin

Konkurs o dwa stypendia naukowe dla doktorantów

w ramach projektu OPUS 26 Narodowego Centrum Nauki pt.:

w Zakładzie Biochemii Roślin
na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed

Termin składania ofert: do 30.07.2024 godzina 12:00

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 1.08.2024

Opis zadań stypendystów:

Stypendyści będą zaangażowani w prace badawcze w ramach realizowanego projektu "Wpływ acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfatydylocholina (LPCAT) na wzrost i rozwój Arabidopsis thaliana w warunkach standardowych oraz warunkach stresu abiotycznego". Tematyka prac badawczych realizowanych przez stypendystów dotyczyć będzie próby wyjaśnienia mechanizmu regulacji rozwoju Arabidopsis thaliana przez acylotransferazy acylo-CoA:lizofosfatydylocholina (LPCAT) oraz zbadania korelacji tych enzymów z acylotransferazą fosfolipid:diacylglicerol (PDAT). Badania te będą obejmowały zbadanie wpływu zarówno warunków standardowych jak i stresowych na zmiany występujące na poziomie genetycznym, biochemicznym oraz makroskopowym. Do obowiązków stypendystów należeć będzie czynny udział w planowaniu eksperymentów i ich wykonywaniu oraz analizie wyników. Przygotowywanie artykułów naukowych oraz raportów. Prezentowanie wyników na konferencjach naukowych i seminariach.

Warunki podmiotowe wymagane od kandydatów przystępujących do konkursu:

1. Posiadanie tytułu magistra biotechnologii, biologii lub kierunków pokrewnych.
  2. W chwili rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie kandydat będzie posiadać status doktoranta Szkoły Doktorskiej UG.
  3. Kandydat musi spełniać wymogi określone w „Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki”, wyznaczone uchwałą Rady NCN nr 124/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r.
  4. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, co najmniej na poziomie B2.
  5. Posiada wiedzę i doświadczenie laboratoryjne z zakresu badań biochemii lipidów roślin (m.in. badanie aktywności enzymów, analiza składu i zawartości acylolipidów), fizjologii i biologii molekularnej roślin.
  6. Mile widziany dorobek naukowy w postaci np.: publikacji, wystąpień konferencyjnych, staży, praktyk w laboratoriach.
  7. Wysoka motywacja w realizacji zadań badawczych oraz zainteresowanie pracą naukowa. Samodzielność i odpowiedzialność.

Warunki zatrudnienia:

Oferta stypendialna dotyczy okresu 48 miesięcy (5000 PLN / miesięcznie) z preferowaną datą rozpoczęcia 1 października 2024 (lub do ustalenia z wybranymi kandydatami). Zatrudnienie nastąpi na podstawie umowy stypendialnej.

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

• list motywacyjny z opisem kompetencji do realizacji zadań w projekcie,
  • CV uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe (publikacje, udział w projektach badawczych, uzyskane nagrody i wyróżnienia, odbyte praktyki oraz staże),
  • certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego,
  • potwierdzenie uzyskania tytuły magistra,
  • dokument potwierdzający status doktoranta, uczestnika szkoły doktorskiej,
  • podpisaną klauzulę informacyjną dla kandydata na stanowisko stypendysty dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania ze strony: https://projekty.ug.edu.pl/dla-kierownikow-projektow-2/pliki-do-pobrania-duplicate/).

Aplikacje z tytułem „konkurs stypendium OPUS 26” należy wysyłać na adres: sylwia.klinska@ug.edu.pl.

Stypendystów wyłoni komisja konkursowa powołana przez Rektora UG, której będzie przewodniczyła kierownik projektu dr Sylwia Klińska-Bąchor. Ocena wniosków kandydatów odbędzie się zgodnie z „Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” obowiązującego dla konkursu OPUS 26. (https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2022/uchwala124_2022-zal1.pdf).

Ewentualne pytania proszę kierować do:

Dr Sylwii Klińskiej-Bąchor - sylwia.klinska@ug.edu.pl

Data publikacji: wtorek, 2. Lipiec 2024 - 11:17; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 2. Lipiec 2024 - 11:17; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega